Ivan Trojan
Bedřich Jarý – to je věrný pes se smyslem pro humor. Tahle role je pro mě taky dobrou hereckou příležitostí, protože jsem doposud tak rozsáhlý seriál netočil. Kromě toho se mi moc líbí období první republiky, i když vím, že z pohledu mé generace je tato doba zidealizovaná. Vztah k četníkům jsem získal už dříve prostřednictvím dědečka, který prožil část svého života právě jako četník. Četníci byli chlapíci, kteří něco uměli a odvedli kus pořádné práce. Byl bych rád, kdyby ze seriálu lidé poznali, že četníci byli lidé, kteří měli etickou i morální hodnotu a svou práci chtěli vykonávat dobře. Byla pro ně posláním. O to se snažím i ve své roli.
Vztah k četníkům jste prý získal už přes dědečka?
Je to pravda. Část svého života prožil jako četník, ale to jsem se dozvěděl až od svého otce. S dědečkem jsme se o jeho práci nikdy nebavili. Byl bych rád, kdyby ze seriálu lidé poznali, že četníci byli sorta, kteří měli etickou a morální hodnotu a svou práci chtěli vykonávat dobře. Byla pro ně posláním. O to se snažím i ve své roli.
Čím Vás seriál zaujal?
Je napsaný podle případů, které se skutečně staly ve třicátých letech, a atmosféra první republiky je mi sympatická. Navíc v každém díle se řeší jeden případ vážný a jeden méně vážný. Smutek nad tragickým osudem se prolíná s humorem a to je žánr, který mám rád.
Byl pro Vás některý díl výjimečný?
V jednom dílu v první sérii jsem hrál nejen četníka, ale zároveň i volavku – ženu, kterou můj nadřízený Karel Arazím nastraží na násilníka dívek a žen. A tak jsem si vyzkoušel být ženou v elegantním kostýmku a dost mě to bavilo. Jen jsem na vlastní kůži zjistil, že v ženských šatech je docela zima a táhne nejenom na...
Co pro Vás bylo při natáčení seriálu nejobtížnější?
Asi nejhorší bylo dojíždění do Brna. Brněnskou dálnici jsem v jednu chvíli už nemohl ani vidět. Naštěstí se na Četnických humoreskách sešli lidé, se kterými bylo většinou příjemné pracovat, takže se to pěkně vyvážilo.